Lokalizacja

Osiedle Nowa Grobla Apartamenty powstało w doskonale rozwiniętej części Gdańska. Lokalizacja nieopodal centrum miasta zapewnia wygodny dojazd do pracy, szkoły i do licznych obiektów kulturalnych. W pobliżu osiedla znajdują się liczne placówki handlowe, usługowe i rekreacyjne. Codzienne zakupy ułatwiają pobliskie markety. W okolicy znajdują się również małe sklepy osiedlowe z warzywami i owocami, apteka, drogeria, stacje paliw i sklepy przemysłowe. Na kolację lub obiad można wybrać się do okolicznych, cenionych restauracji ulokowanych nad samą wodą z zapierającym dech widokiem na Stare Miasto, a wypieki zakupić w cukierni przy ulicy Szafarnia. Rodziny z dziećmi i studenci doceniają bliskie sąsiedztwo placówek edukacyjnych: przedszkoli, szkół podstawowych, a także dwóch uczelni wyższych: Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki oraz Szkoły Ekonomiczno-Handlowej.

Lokalizacja inwestycji Nowa Grobla Apartamenty sprzyja osobom, które cenią aktywny tryb życia. W bliskim sąsiedztwie osiedla znajdują się nie tylko interesujące muzea i galerie, ale również liczne obiekty sportowe i rekreacyjne: Centrum Sportowe MARSEL, studio fitness oraz salony SPA. Dbanie o zdrowie i urodę ułatwią pobliskie salony piękności, fryzjer, stomatolog i placówki medyczne.

Osiedle Nowa Grobla Apartamenty zapewnia mieszkańcom wygodę dnia codziennego – dostęp do znakomitej oferty kulturalnej, rekreacyjnej, sportowej i edukacyjnej Gdańska. Dla miłośników wycieczek ciekawymi kierunkami może być samo Trójmiasto oraz pobliskie miejscowości: Hel, Władysławowo, Krynica Morska. Wyjazd na trasy podmiejskie ułatwiają drogi 91 i 89, do których można dojechać z terenu osiedla w kilka minut. Dojazd do Dworca PKP i PKS zajmuje niecały kwadrans. Przyjemną atrakcją dla mieszkańców jest możliwość korzystania ze wszystkich uroków nadmorskiej miejscowości: przechadzek po porcie i molo, do których można dotrzeć tramwajem wodnym, komunikacją miejską lub samochodem.

Komunikacja

Inwestycja Nowa Grobla Apartamenty powstała w doskonale rozwiniętej części miasta. Dojazd samochodem do centrum zajmuje niespełna 10 minut, tę samą trasę można pokonać pieszo w kilkanaście minut. Wygodna lokalizacja osiedla zapewnia komfortowy dojazd do pracy, szkoły uczelni lub na podmiejskie wycieczki. W bliskim sąsiedztwie osiedla kursują linie tramwajowe i autobusowe, dzięki którym można dojechać do przystanków: Brama Wyżynna, Gdańsk Główny, Westerplatte, Stogi Plaża, Brzeźno, Jelitkowo. Dzielnica, w której powstało osiedle, jest położona w pobliżu wody, kanałów i dopływów Motławy. Nieopodal osiedla kursują tramwaje wodne, które umożliwiają ominięcie miejskiego zgiełku i kursy w stronę Westerplatte oraz Półwyspu Helskiego. Bliskość Mariny i przystani wodnych nadaje okolicy unikalnego charakteru. Lokalizacja osiedla zapewnia komfort mieszkańcom w każdym wieku. Osoby aktywne zawodowo szybko dojadą do centrum, innych dzielnic miasta oraz na Obwodnicę Gdańska czy Obwodnicę Południową. Młodzież w wieku szkolnym bezpiecznie dotrze do szkół i na uczelnie. Wygodna trasa dla rowerzystów biegnie wzdłuż ulic Długie Ogrody i Siennickiej. Z terenu osiedla można przespacerować się aż do ścisłego centrum miasta – pokonanie tej trasy zajmie około 10 minut. Ulicą Długie Ogrody można dotrzeć do cenionych placówek kulturalnych i rekreacyjnych. W pobliżu są zlokalizowane: Długi Targ, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Ratusz Główny, Ulica Mariacka, jak również Teatr Szekspirowski, Teatr Wybrzeże, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Morskie. Na miłośników historii czekają ciekawe eksponaty w Muzeum Archeologicznym przy ulicy Mariackiej, przy ulicy Wałowej powstaje Muzeum II Wojny Światowej. Doskonałą atrakcją dla najmłodszych może być wizyta w pobliskiej Galerii Starych Zabawek. Inwestycja Nowa Grobla Apartamenty stała się idealnym miejscem do mieszkania dla osób ceniących kulturę, sztukę i aktywny udział w życiu miasta.